Nuostatai

  • 2023 METŲ VARĖNOS RAJONO VYRŲ KREPŠINIO PIRMENYBIŲ NUOSTATAI

I.TIKSLAS IR UŽDAVINIAI

1. Išaiškinti stipriausias rajono vyrų krepšinio komandas.

2. Skatinti rajono gyventojus sportuoti bei domėtis sportu.

3. Populiarinti krepšinį kaip sporto šaką, skatinti žmones žaisti, turiningai praleisti laisvalaikį.

4. Kelti meistriškumo lygį.

II. VADOVAVIMAS IR VYKDYMAS

5. Rajono vyrų krepšinio pirmenybes organizuoja ir vykdymą koordinuoja Varėnos sporto centras.

6. Organizatoriai pasilieka teisę koreguoti pirmenybių rungtynių tvarkaraštį ir nuostatus apie tai iš anksto įspėję komandos vadovą arba trenerį.

7. Varžybos rengiamos 2023 m. sausio – gegužės mėnesių laikotarpyje. Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijos, Varėnos „Ryto“ progimnazijos ir TVM sporto salėse.

III. DALYVIAI

8. Rajono vyrų krepšinio pirmenybėse gali dalyvauti tik rajono gyventojai, kurių amžius neribojamas.

9. Varėnos gyventoju laikomas: dirbantis arba gyvenantis ne mažiau kaip 6 mėn., besimokantis arba baigęs bet kurią Varėnos r. bendro lavinimo mokyklą, besimokantis TVM.

10. Rajono vyrų krepšinio pirmenybių I-ame etape galima papildyti komandos vardinę paraišką, prieš tai informavus varžybų vyr. teisėją.

11. Iki gruodžio 31 d. pateiktose paraiškose žaidėjai neprivalo sužaisti nė vienerių varžybų, kad vėliau žaistų atkrintamosiose, tačiau papildžius paraišką nuo sausio 1 d. tas žaidėjas būtinai turi sužaisti bent 1 varžybas, kad galėtų žaisti atkrintamosiose.

12. Komandos paraiškas galima pildyti iki atkrintamųjų varžybų. (II etapo).

13. Žaidėjas sužaidęs bent 1 rungtynes, už vieną komandą, negali vėliau atstovauti kitai komandai.

14. Pirmenybėse gali žaisti visi varėniškiai rungtyniaujantys aukščiausiose Lietuvos ir užsienio lygose (Regionų krepšinio lyga (RKL), Nacionalinė krepšinio lyga (NKL), Lietuvos krepšinio lyga (LKL) ir visos užsienio lygos).  

IV. KOMANDŲ REGISTRACIJA

15.  Komanda gali registruoti ne daugiau kaip 18 žaidėjų.

16. Kiekvienoms rungtynėms varžybų protokole galima registruoti ne daugiau 12 žaidėjų.

17. Pirmenybėse dalyvaujančios komandos iki varžybų pradžios organizatoriams     pristato paraiškas su gydytojo išvada ir komandos vadovo parašu. Vietoje gydytojo išvados gali būti pateiktas suaugusio žaidėjo raštiškas patvirtinimas, kad už savo sveikatą atsako pats žaidėjas. Žaidėjas iki 18 metų amžiaus, pateikia medicinos patvirtintą raštišką sutikimą apie galimybę dalyvauti varžybose (už nepilnamečius dalyvaujančius krepšinio pirmenybėse atsako jų tėvai arba globėjai).

18. Komandos pačios atsako už savo medicininį aptarnavimą.

19. Žaidėjas pirmenybėse patyręs sveikatos sutrikimą, traumą ar nelaimingą atsitikimą įsipareigoja dėl to nereikšti jokių pretenzijų pirmenybių organizatoriams.

V. VARŽYBŲ VYKDYMO SĄLYGOS

20. Varžybos vykdomos pagal naujausias, oficialias FIBA tarptautines krepšinio taisykles.

21. Rajono vyrų krepšinio pirmenybės vyksta dviem etapais.

22. Rajono vyrų krepšinio pirmenybių I etapas vyksta vieno rato sistema.

23. Į pusfinalį po pirmojo etapo iškarto patenka pirmąją vietą pirmajame etape užėmusi komanda, likusios šešios žaidžia ketvirtfinalyje tokia tvarka 2-7, 3-6, 4-5.

24. Ketvirtfinalio ir pusfinalio varžybų nugalėtojas nustatomas serijoje iki dviejų pergalių.

25. Finale, pusfinalio laimėtojai susitinka dėl I-II vietos, pralaimėtojai dėl III–IV vietos. Finaluose žaidžiamos vienos rungtynės.

26. Varžyboms vadovauja pirmenybių vyr. teisėjas, teisėjauja teisėjai-savanoriai ir aptarnaujantis personalas kuriems už teisėjavimą rajono vyrų krepšinio pirmenybėse skiriami maistpinigiai.

27. Rungtynių vyr. teisėjas rungtynių metu sprendžia iškilusias įvairias problemas, vadovaudamasis Varėnos raj. krepšinio pirmenybių nuostatais.

28.  Komandos klasifikuojamos pagal iškovotus taškus. Už laimėtas rungtynes skiriami 2 taškai, pralaimėtas 1 taškas, kai nebaigiamos rungtynės, neatvykus į rungtynes arba komandai įskaičius techninį pralaimėjimą – 0 taškų.

29. Dviem ir daugiau komandų surinkus po lygiai taškų, aukštesnę vietą lemią : tarpusavio susitikimo rezultatas; tarpusavio susitikimų pelnytų ir praleistų taškų santykis; bendras didesnis pelnytų ir praleistų taškų santykis.

30. Krepšinio varžybų komandų dalyviai sutinka, kad varžybų metu jie gali būti fotografuojami, filmuojami, o medžiaga gali būti naudojama varžybų viešinimui.

31. Kiekvienose pirmosiose turo rungtynėse, krepšius pasistato pačios komandos, kurios žaidžia pirmas rungtynes, o paskutinės komandos krepšius nuleidžia ir pastato juos į vietą.

VI. DRAUSMINĖS NUOBAUDOS

32. Rajono krepšinio pirmenybių organizatoriai sprendžia dalyvaujančių žaidėjų bei kitų su varžybomis susijusių asmenų elgesio ir drausmės klausimus.

33. Už grasinimą, agresyvų elgesį prieš rungtynių teisėjus, sekretoriatą arba varžovus žaidėjas sumoka piniginę baudą 50 Eur. į Varėnos sporto centro sąskaitą – LT 197181200002130197.

34. Už panaudotą smurtą prieš teisėją, sekretoriatą arba varžovus žaidėjas diskvalifikuojamas visoms varžyboms.

35. Dalyviams rungtynių metu draudžiama naudoti agresyvius veiksmus pavojingus kito dalyvio sveikatai.

36.  Už  techninę pražangą žaidėjas sumoka piniginę baudą 20 Eur.  Į Varėnos sporto centro sąskaitą – LT 197181200002130197.

37. Komandos žaidėjas pažeidęs techninės pražangos nuobaudą, (žaidė sekančias rungtynes nesusimokėjęs) komandai užskaitomas pralaimėjimas 0:20.

38.  Komandai neatvykus į varžybas yra užskaitomas pralaimėjimas 0:20.

39. Komanda, antrą kartą neatvykusi į varžybas, pašalinama iš rajono krepšinio pirmenybių, jos rezultatai anuliuojami.

40. Komanda pažeidusi žaidėjų registracijos taisykles, komanda baudžiama pinigine bauda 50 Eur. O žaidėjas pašalinimas iš pirmenybių visam sezonui. Bauda sumokama į Varėnos sporto centro sąskaitą – LT 197181200002130197.                     

41. Komandos vadovas, treneris arba kapitonas atsako už žaidėjų elgesį ir tvarką persirengimo kambariuose, sporto salėje varžybų ir po jų metu.

42. Pirmenybių organizatoriai pasilieka teisę skirti nuobaudas komandoms už kitokius pažeidimus, kurie nėra išvardinti šiuose nuostatuose.

VII. PROTESTAI

43. Protestus, susijusius su rajono krepšinio pirmenybių vykdymu, sprendžia varžybų vyr. teisėjas ir Varėnos sporto centro organizatoriai.

44. Protestą turi teisę pateikti komandos vadovas rungtynių vyr. teisėjui per 30 min. po rungtynių pabaigos pateikiant užstatą 100 Eur. Pilnas protestas pateikiamas per 24 valandas nuo rungtynių pabaigos.

45. Iškilus neaiškumams dėl žaidėjų registracijos, sprendimus priima varžybų vyr. teisėjas arba Varėnos sporto centro organizatoriai.

46. Organizatoriai pasilieka teisę koreguoti pirmenybių rungtynių tvarkaraštį, apie tai iš anksto įspėję komandos vadovą arba trenerį.

VIII. APDOVANOJIMAI

 47. Nugalėjusi komanda  ir antrą – trečią  vietą laimėjusios komandos apdovanojamos taurėmis ir diplomais, žaidėjai – medaliais.

48. Atminimo suvenyru apdovanojamas finalinio susitikimo rezultatyviausias  pirmenybių žaidėjas.

IX. STARTINIS MOKESTIS

49. Startinis mokestis komandai – 150 eur.

50. Startinis mokestis sumokamas į Varėnos sporto centro sąskaitą –
LT 197181200002130197.

X. ŽINIASKLAIDA

51. Rungtynių tvarkaraščiai ir rezultatai skelbiami oficialioje pirmenybių svetainėje www.krepsinis.varena.lt. Taip pat socialiniame tinkle Facebook (Varėnos krepšinis – VRKL).