Nuostatai

2019 – 2020 METŲ VARĖNOS RAJONO VYRŲ KREPŠINIO PIRMENYBIŲ NUOSTATAI

TIKSLAS IR UŽDAVINIAI

 1. Išaiškinti stipriausias rajono vyrų krepšinio komandas.
 2. Skatinti rajono gyventojus sportuoti bei domėtis sportu.
 3. Populiarinti krepšinį kaip sporto šaką, skatinti žmones žaisti, turiningai praleisti laisvalaikį.
 4. Kelti meistriškumo lygį.

  VADOVAVIMAS IR VYKDYMAS

 5. Rajono vyrų krepšinio pirmenybes organizuoja ir vykdymą koordinuoja Varėnos sporto centras.
 6. Organizatoriai pasilieka teisę koreguoti pirmenybių rungtynių tvarkaraštį ir nuostatus apie tai iš anksto įspėję komandos vadovą, trenerį.
 7. Varžybos rengiamos 2019 m. gruodžio – 2020 m. balandžio mėnesių laikotarpyje. Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijos, Varėnos „Ryto“ progimnazijos ir TVM sporto salėse.

  III. DALYVIAI

 8. Rajono vyrų krepšinio pirmenybėse gali dalyvauti rajono gyventojai, kurių amžius neribojamas.
 9. Varėnos gyventoju laikomas : dirbantis arba gyvenantis ne mažiau kaip 6 mėn., besimokantis arba baigęs bet kurią Varėnos r. bendro lavinimo mokyklą, besimokantis TVM.
 10. Rajono vyrų krepšinio pirmenybių I-ame etape galima papildyti komandos vardinę paraišką, prieš tai informavus varžybų vyr. teisėją.
 11. Žaidėjas sužaidęs bent 1 rungtynes, už vieną komandą, negali vėliau atstovauti kitai komandai.

  KOMANDŲ REGISTRACIJA

 12. Komanda gali registruoti ne daugiau kaip16 žaidėjų.
 13. Komanda KK „Bitės 02“ paraiškoje gali registruoti 10 žaidėjų daugiau.
 14. Kiekvienoms rungtynėms varžybų protokole galima registruoti ne daugiau 12 žaidėjų.
 15. Pirmenybėse dalyvaujančios komandos iki varžybų pradžios organizatoriams pristato paraiškas su gydytojo išvada ir komandos vadovo parašu. Vietoje gydytojo išvados gali būti pateiktas suaugusio žaidėjo raštiškas patvirtinimas, kad už savo sveikatą atsako pats žaidėjas. Žaidėjas iki 18 metų amžiaus, pateikia  medicinos patvirtintą raštišką sutikimą apie galimybę dalyvauti varžybose. (15.1 Komandos pačios atsako už savo medicininį aptarnavimą).

  VARŽYBŲ VYKDYMO SĄLYGOS

 16. Varžybos vykdomos pagal oficialias FIBA tarptautines krepšinio taisykles.
 17.       Rajono vyrų krepšinio pirmenybės vyksta dviem etapais.
 18. Rajono vyrų krepšinio pirmenybių I etapas vyksta vieno rato sistema.
 19. Į antrą etapą patenka I etapo 8 pirmąsias vieta iškovojusios komandos. Komandos žaidžia ketvirtfinalio varžybas tokia tvarka (1-8) (2-7) (3-6) (4-5).
 20. Ketvirtfinalio ir pusfinalio varžybų nugalėtojas nustatomas iš dviejų rungtynių, taškų skirtumu.
 21. Finale, pusfinalio laimėtojai susitinka dėl I-II vietos, pralaimėtojai dėl III–IV vietos. Finaluose žaidžiamos vienos rungtynės.
 22. Varžyboms vadovauja pirmenybių komisaras, vyr. teisėjas, teisėjauja teisėjai-savanoriai ir aptarnaujantis personalas kuriems už teisėjavimą rajono vyrų krepšinio pirmenybėse skiriami maistpinigiai.
 23. Komandos klasifikuojamos pagal iškovotus taškus. Už laimėtas rungtynes skiriami 2 taškai, pralaimėtas 1 taškas, kai nebaigiamos rungtynės, neatvykus į rungtynes arba komandai įskaičius techninį pralaimėjimą – 0 taškų.
 24. Dviem ir daugiau komandų surinkus po lygiai taškų, aukštesnę vietą lemią : tarpusavio susitikimo rezultatas; tarpusavio susitikimų pelnytų ir praleistų taškų santykis; bendras didesnis pelnytų ir praleistų taškų santykis.
 25. Krepšinio varžybų komandų dalyviai sutinka, kad varžybų metu jie gali būti fotografuojami, filmuojami, o medžiaga gali būti naudojama varžybų viešinimui.

  DRAUSMINĖS NUOBAUDOS

 26. Rajono krepšinio pirmenybių organizatoriai sprendžia dalyvaujančių žaidėjų bei kitų su varžybomis susijusių asmenų elgesio ir drausmės klausimus.
 27. Už grasinimą, agresyvų elgesį prieš rungtynių teisėjus, sekretoriatą arba varžovus žaidėjas diskvalifikuojamas trejoms rungtynėms arba pinigine bauda 50 Eur. sumokėjus į Varėnos sporto centro sąskaitą – LT 197181200002130197
 28. Už panaudotą smurtą prieš teisėją, sekretoriatą arba varžovus žaidėjas diskvalifikuojamas visoms varžyboms.
 29. Už  techninę pražangą žaidėjas praleidžia sekančias vienas varžybas arba sumoka piniginę bauda 20 Eur.  į Varėnos sporto centro sąskaitą – LT 197181200002130197
 30. Komandos žaidėjas pažeidęs techninės pražangos nuobaudą,(žaidė sekančias rungtynes nesumokėjęs ) komandai užskaitomas pralaimėjimas 0:20.
 31. Komandai neatvykus į varžybas yra užskaitomas pralaimėjimas 0:20 ir baudžiama pinigine bauda 30 Eur. sumokant į Varėnos sporto centro sąskaitą – LT 197181200002130197
 32. Komanda, antrą kartą neatvykusi į varžybas, pašalinama iš rajono krepšinio pirmenybių, jos rezultatai anuliuojami.
 33. Komanda pažeidusi žaidėjų registracijos taisykles, komanda    baudžiama pinigine bauda 50 Eur.
 34. Komandos vadovas, treneris arba kapitonas atsako už žaidėjų elgesį ir tvarką persirengimo kambariuose, sporto salėje varžybų ir po jų metu.
 35. Varžybų vyr. teisėjas pasilieka teisę skirti nuobaudas komandoms už kitokius pažeidimus, kurie nėra išvardinti šiuose nuostatuose.

  VII. PROTESTAI

 36. Protestus, susijusius su rajono krepšinio pirmenybių vykdymu, sprendžia varžybų vyr. teisėjas.
 37. Protestą turi teisę pateikti komandos vadovas varžybų vyr. teisėjui per 30 min. po rungtynių pabaigos pateikiant užstatą 100 Eur. Pilnas protestas pateikiamas per 24 valandas nuo rungtynių pabaigos.
 38. Iškilus neaiškumams dėl žaidėjų registracijos, sprendimus priima varžybų vyr. teisėjas, ir ne mažiau kaip 2 komandų vadovai.
 39. Organizatoriai pasilieka teisę koreguoti pirmenybių rungtynių tvarkaraštį, apie tai iš anksto įspėję komandos vadovą ar trenerį.

  VIII. APDOVANOJIMAI

 40. Nugalėjusi komanda ir antrą – trečią  vietą laimėjusios komandos apdovanojamos taurėmis ir diplomais, žaidėjai – medaliais.
 41. Atminimo suvenyru apdovanojamas finalinio susitikimo naudingiausias  pirmenybių žaidėjas.
 42. Kiekvieno turo rezultatyviausias žaidėjas gauna atminimo suvenyrą.
 43.  Kiekvieno mėnesio rezultatyviausias žaidėjas apdovanojamas atminimo taure.

  STARTINIS MOKESTIS

 44. Komandos pirmenybėse dalyvauja už savo lėšas.
 45. Startinis mokestis nenumatytas.

  ŽINIASKLAIDA

 46. Rungtynių tvarkaraščiai ir rezultatai skelbiami oficialioje pirmenybių svetainėje www.krepsinis.varena.lt. Taip pat socialiniame tinkle Facebook (Varėnos rajono krepšinio lyga) bei vietiniuose rajono laikraščiuose („Merkio kraštas“ ir „Giružis“).