Nuostatai

2024 METŲ VARĖNOS RAJONO KREPŠINIO LYGOS NUOSTATAI

TIKSLAS IR UŽDAVINIAI

1. Išaiškinti stipriausias Varėnos rajono krepšinio lygos komandas.

2. Skatinti rajono gyventojus sportuoti bei domėtis sportu.

3. Populiarinti krepšinį kaip sporto šaką, skatinti žmones žaisti, turiningai praleisti laisvalaikį.

4. Kelti krepšinio lygį rajone ir regione.

VADOVAVIMAS IR VYKDYMAS

5. Varėnos raj. krepšinio lygą organizuoja ir vykdymą koordinuoja Varėnos sporto centras.

6. Organizatoriai pasilieka teisę koreguoti lygos rungtynių tvarkaraštį ir nuostatus apie tai iš anksto įspėję komandos vadovą arba trenerį.

7. Rungtynės rengiamos 2024 m. sausio - gegužės mėnesių laikotarpyje. Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijos, nenumatytais atvejais atsarginėse Varėnos „Ryto“ progimnazijos ir TVM sporto salėse.

DALYVIAI

8. Varėnos raj. krepšinio lygoje gali dalyvauti visi norintys žaidėjai, esantys komandų oficialiose paraiškose.

9. Užpildyti Varėnos raj. krepšinio lygos oficialią komandinę paraišką ir ją pateikti elektroniniu būdu lygos organizatoriams reikia ne vėliau kaip trys dienos iki sezono pirmųjų rungtynių.

10. Komandos paraiškas galima pildyti ne vėliau kaip iki atkrintamųjų rungtynių (II etapo) pranešus lygos organizatoriams elektroniniu būdu ne vėliau, kaip diena iki rungtynių. Komandoje esant 18-kai žaidėjų, užregistruoti naują žaidėją galima tik vietoje esamo žaidėjo.

11. Žaidėjas iš vienos komandos į kitą gali pereiti tik vieną kartą sezono metu ir tik iki II etapo pradžios bei sumokėjus perėjimo mokestį – 50 Eur.

12. Lygoje gali žaisti visi žaidėjai rungtyniaujantys Regionų krepšinio lygoje (RKL) ir žemesnėse lygose.

13. Pradėjęs sezoną aukštesnėje lygoje nei Regionų krepšinio lyga (RKL), Varėnos raj. krepšinio lygoje dalyvauti negalima.

14. Komandų oficialiose paraiškose esantys žaidėjai pirmajame etape turi sužaisti bent po 1 rungtynes (sužaisti bent 5 minutes), kad galėtų rungtyniauti II etape (nuo ketvirtfinalio).

KOMANDŲ REGISTRACIJA

15. Komanda gali registruoti ne daugiau kaip 18 žaidėjų.

16. Kiekvienoms rungtynėms protokole galima registruoti ne daugiau 12 žaidėjų. Žaidėjams, kurie užregistruoti protokole, leidžiama atvykti į rungtynes iki 3 kėlinio pradžios.

17. Lygoje dalyvaujančios komandos iki rungtynių pradžios organizatoriams pristato paraiškas su gydytojo išvada ir komandos vadovo parašu. Vietoje gydytojo išvados gali būti pateiktas suaugusio žaidėjo raštiškas patvirtinimas, kad už savo sveikatą atsako pats žaidėjas. Žaidėjas iki 18 metų amžiaus, pateikia medicinos patvirtintą raštišką sutikimą apie galimybę dalyvauti rungtynėse (už nepilnamečius dalyvaujančius krepšinio lygoje atsako jų tėvai arba globėjai).

18. Komandos pačios atsako už savo medicininį aptarnavimą.

19. Žaidėjas lygoje patyręs sveikatos sutrikimą, traumą ar nelaimingą atsitikimą įsipareigoja dėl to nereikšti jokių pretenzijų pirmenybių organizatoriams.

RUNGTYNIŲ VYKDYMO SĄLYGOS

20. Rungtynės vykdomos pagal naujausias, oficialias FIBA tarptautines krepšinio taisykles.

21. Varėnos raj. krepšinio lyga vyksta dviem etapais.

22. Varėnos raj. krepšinio lygoje I etapas vyksta vieno rato sistema.

23. Į pusfinalį po pirmojo etapo iškarto patenka pirmąją ir antrąją vietas pirmajame etape užėmusios komandos, likusios keturios žaidžia ketvirtfinalyje tokia tvarka 3-6, 4-5.

24. Ketvirtfinalio ir pusfinalio rungtynių nugalėtojas nustatomas serijoje iki dviejų pergalių.

25. Finale, pusfinalio laimėtojai susitinka dėl I-II vietos, pralaimėtojai dėl III–IV vietos. Finaluose žaidžiamos vienos rungtynės.

26. Rungtynėms teisėjauja kvalifikuoti ir savo darbą išmanantys licencijuoti teisėjai.

27. Rungtynių vyr. teisėjas arba organizatoriai rungtynių metu sprendžia iškilusias įvairias problemas, vadovaudamasis Varėnos raj. krepšinio lygos nuostatais.

28. Komandos klasifikuojamos pagal iškovotus taškus. Už laimėtas rungtynes skiriami 2 taškai, pralaimėtas 1 taškas, kai nebaigiamos rungtynės, neatvykus į rungtynes arba komandai įskaičius techninį pralaimėjimą – 0 taškų.

29. Dviem ir daugiau komandų surinkus po lygiai taškų, aukštesnę vietą lemia: tarpusavio susitikimo rezultatas; tarpusavio susitikimų pelnytų ir praleistų taškų santykis; bendras didesnis pelnytų ir praleistų taškų santykis.

30. Krepšinio rungtynių komandų dalyviai sutinka, kad rungtynių metu jie gali būti fotografuojami, filmuojami, o medžiaga gali būti naudojama lygos rungtynių viešinimui.

31. Lygos oficialus kamuolys Spalding Euroleague legacy TF1000. Aikštėje nesant tokio modelio kamuoliui arba jam esant netinkamam, rungtynės žaidžiamos su geriausiu turimu kamuoliu. Apšilimas prieš rungtynes vyksta su komandų turimais kamuoliais.

DRAUSMINĖS NUOBAUDOS

32. Varėnos raj. krepšinio lygos organizatoriai sprendžia dalyvaujančių žaidėjų bei kitų su rungtynėmis susijusių asmenų elgesio ir drausmės klausimus.

33. Už grasinimą, nepagarbų bei agresyvų elgesį prieš rungtynių teisėjus, sekretoriatą arba varžovus žaidėjas, treneris arba komandos vadovas sumoka piniginę baudą 70 Eur. lygos organizatoriams.

34. Varėnos raj. krepšinio lyga netoleruoja ir netoleruos jokių agresijos protrūkių, ketinimų gadinti turtą arba grasinimų teisėjų, sekretoriato, varžovų ar kitų komandų atžvilgiu. Iškilus tokiai situacijai gali būti skiriamos baudos nuo 50 € iki 250 € arba diskvalifikacija nuo vienerių iki keletos rungtynių, taip pat pašalinimas iš čempionato.

35. Dalyviams rungtynių metu draudžiama naudoti agresyvius veiksmus pavojingus kito dalyvio sveikatai.

36. Už techninę pražangą žaidėjas sumoka piniginę baudą 20 Eur. lygos organizatoriams.

37. Komandos žaidėjas pažeidęs techninės pražangos nuobaudą, (žaidė sekančias rungtynes nesusimokėjęs) komandai užskaitomas pralaimėjimas 0:20.

38. Komandai neatvykus į rungtynes yra užskaitomas pralaimėjimas 0:20.

39. Komanda, antrą kartą neatvykusi į rungtynes, pašalinama iš rajono krepšinio lygos, jos rezultatai anuliuojami.

40. Komanda pažeidusi žaidėjų registracijos taisykles, komanda baudžiama pinigine bauda 50 Eur. O žaidėjas pašalinimas iš pirmenybių visam sezonui. Bauda sumokama lygos organizatoriams.

41. Komandos vadovas, treneris arba kapitonas atsako už žaidėjų elgesį ir tvarką persirengimo kambariuose, sporto salėje rungtynių ir po jų metu.

42. Pirmenybių organizatoriai pasilieka teisę skirti nuobaudas komandoms už kitokius pažeidimus, kurie nėra išvardinti šiuose nuostatuose.

43. Bet kokias lygos nuobaudas privaloma apmokėti iki kitų komandos rungtynių. Per duotą terminą nesumokėjus paskirtos baudos arba startinio mokesčio komandai toliau lygoje dalyvauti negalima.

PROTESTAI

44. Protestus, susijusius su Varėnos raj. krepšinio lygos vykdymu, sprendžia rungtynių vyr. teisėjas ir pirmenybių organizatoriai.

45. Protestą turi teisę pateikti komandos vadovas rungtynių vyr. teisėjui arba organizatoriams per 30 min. po rungtynių pabaigos pateikiant užstatą 100 Eur. Pilnas protestas pateikiamas per 24 valandas nuo rungtynių pabaigos.

46. Iškilus neaiškumams dėl žaidėjų registracijos, sprendimus priima rungtynių vyr. teisėjas arba pirmenybių organizatoriai.

APDOVANOJIMAI

47. Nugalėjusi komanda ir antrą – trečią vietą laimėjusios komandos apdovanojamos taurėmis, žaidėjai - medaliais.

48. Atminimo suvenyru apdovanojamas finalinio susitikimo rezultatyviausias - naudingiausias pirmenybių žaidėjas.

49. Savaitės ir mėnesio naudingiausi žaidėjai bus apdovanoti simboliniais prizais. 

STARTINIS MOKESTIS

50. Startinis mokestis komandai – 550 Eur.

51. Startinis mokestis apmokamas iki sezono pradžios.

ŽINIASKLAIDA

52. Rungtynių tvarkaraščiai, rezultatai ir statistika skelbiami oficialioje pirmenybių svetainėje www.krepsinis.varena.lt. Taip pat socialiniuose tinkluose Facebook (Varėnos krepšinis – VRKL) ir Instagram (varenoskrepsinis)