Kaip Jonas Valančiūnas atsidūrė Varėnos raj. krepšinio lygoje?

Ar galite patikėti, kad prieš 15 metų Varėnos raj. krepšinio lygoje žaidė dabar NBA siautėjantis Jonas Valančiūnas ir Lietuvos 3x3 rinktinės narys Darius Tarvydas?

Būdami septyniolikos ir šešiolikos jie 2009 metais sužaidė po kelias rungtynes mūsų miestelio pirmenybėse už „Ekstros“ komandą.

Jono Valančiūno debiutas įvyko 2009 m. sausio 19 d. kai į Marcinkonių krepšį įmetė 18 taškų, 1 kartą prasižengė, o „Ekstra“ 102:63 sumindė priešininkus.

Vėliau (2009 m. sausio 24 d. ) sekė dar geresnis pasirodymas – 31 taškas (3 pražangos) į sporto klubo „Miresta“ krepšį. „Ekstra“ rungtynes laimėjo rezultatu 81:76.Trečiose rungtynėse „Ekstra“ įsirašė techninį laimėjimą 20:0 prieš Perloją (sausio 25 d.) Protokole J.Valančiūno pavardė yra, tačiau kiek žinoma jis į tas rungtynes neatvažiavo taip pat. Turbūt buvo įspėtas, dėl varžovų neatvykimo.

Ketvirtame susitikime (vasario 1 d.) Jonas Valančiūnas į „Ąžuolo“ komandos krepšį neįmetė nė taško, rungtynes baigė su 0 ir 2 pražangomis savo sąskaitoje. Tačiau ir be to „Ekstra“ 80:42 pasiėmė pergalę.

Vasario 8 d. kaip vėliau paaiškėja J.Valančiūnas Varėnos raj. krepšinio lygoje sužaidžia paskutinį savo mačą, jis į „Erbio“ krepšį sukrato 29 taškus (3 pražangos). O „Ekstra“ 91:73 įsirašo dar vieną pergalę čempionate.

J. Valančiūnas išviso per keturias žaistas rungtynes Varėnos raj. krepšinio lygoje pelnė 78 taškus ir fiksavo 19.5 taškų vidurkį. Taip pat per šias rungtynes prasižengė 9 kartus.Kartu su Jonu Valančiūnu tą sezoną dvejose rungtynėse žaidė ir šiuo metu 3x3 Lietuvos rinktinės narys Darius Tarvydas.

Jis į Marcinkonių krepšį įmetė – 17, į „Ąžuolo“ – 0 taškų.Su Jonu Valančiūnu ir Dariumi Tarvydu vienoje komandoje rungtyniavo ir šie varėniškiai Darius Turonis, Ernestas Ščesnulevičius, Justinas Daškevičius, Edgaras Arlauskas, Šarūnas Leonavičius, Eimantas Vojevockas, Lukas Jotautas, Arvydas Zalieckas, Erikas Šimoniūtis, Laurynas Černius, Deividas Lebeckas, Raimundas Budėnas, Henrikas Kamandulis. Komandą treniravo Vytas Mortūnas.Į „Ekstros“ komandą per savo pažįstamus žmones Joną Valančiūną ir Darių Tarvydą pasikvietė Arvydas Zalieckas, 2024 m. sezone žaidžiantis už Senamiesčio ekipą.

Vieni pagrindinių „Ekstros“ varžovų lygoje prieš svarbiausias sezono kovas pranešė tuometiniams Vilniaus „Lietuvos ryto“ savininkams G. ir J. Vainauskams, kad Jonas Valančiūnas žaidžia Varėnos mėgėjų lygoje ir jie jam uždraudė rungtyniauti čia.

Be savo lyderio likusi „Ekstra“ pusfinalyje iš dviejų rungtynių 153:156 nusileido ir vietą didžiajame finale užleido sporto klubui „Erbis“. Dėl bronzos „Ekstros“ komanda irgi patyrė nesėkmę, 83:85 nusileista SK „Mirestai“. 22 taškus „Ekstrai“ pelnė Arvydas Zalieckas, o „Mirestai“ 31 tašką įmetė Aivaras Keršys.

Čempionais tapo „Erbis“, didžiajame finale 76:67 nugalėjęs „Simpras-Vipreka“ vyrus. „Erbiui“ Gediminas Plukys įmetė 19 taškų, o varžovų gretose T.Buckus - 24.