Rytis Sasnauskas: Vienas didžiausių malonumų žaisti savo gimtajame mieste

Pusiau profesionali Regionų krepšinio lyga (RKL) yra vienintelė lyga šalyje, kuri yra sustabdžiusi, o nenutraukusi pirmenybes. Gegužės 4 d. vadovų susirinkime paaiškės, ar čempionatas bus tęsiamas.

Lygoje už Tauragės ekipą žaidžiantis varėniškis Rytis Sasnauskas, jau nebetiki, kad sezonas gali būti pratęstas. Apie sezoną, sveikatą ir ateities planus pasikalbėjome socialinių tinklų pagalba.

Regionų krepšinio lyga (RKL) vienintelė lyga, kuri Lietuvoje yra sustabdžiusi čempionatą iki gegužės 4 d. Ar vis dar tikiesi, kad užbaigsite šį sezoną?

Dabar niekas nėra aišku ir niekas negali pasakyti ar teks užbaigti sezoną ar jis jau baigtas. Mano asmenine nuomone sezonas yra baigtas, nes pagal planą Lietuvoje viešus renginius planuoja leisti pačius paskutinius t.y kai visiškai baigsis karantinas ir tai gali užsitęsti ilgiau nei iki vasaros. O sveikata yra svarbiau nei užbaigti sezoną.

Aštuntfinalio serijoje su Vilniaus „Rivile-Stekas“ komanda yra lygybė 2:2. Ar būtų liūdna, jei sezonas pasibaigtų šioje stadijoje, kadangi tiek komanda, tiek pats serijoje demonstravai gerą žaidimą?

Kai sustabdė sezoną negalėjau patikėti, kad ilgą laiką neišeisiu į aikštelę ir neteks grumtis dėl lemiamo taško ir buvo tikai labai liūdna. Dabar jau esu susitaikęs su mintimi, kad sezonas greičiausiai baigtas. Dabar labai neliūdėčiau jei pasibaigtų, nes turiu daug vyresnio amžiaus mylimų žmonių kurie man rūpi, bet jeigu pratęstų sezoną visada būčiau pasiruošęs kovoti.

Vasarą turėjai nugaros problemų ir Tauragės ekipoje kildavai nuo suolo, kaip antras vidurio puolėjas, kaip šiuo metu tavo sveikatos būklė?

Šiuo metu jau esu pailsėjęs ir atsigavęs, bet paskutinėse rungtynėse prieš Vilniaus ekipą jaučiau nemenkus nugaros skausmus.

Ar būnant 207 cm ir lieso sudėjimo, nesunku grumtis prieš kitų komandų galingesnius krepšininkus?

Visada yra sunku grumtis ypač jei varžovas yra labai fiziškai stiprus, tačiau daugumoje situacijų mano ūgis atperka sudėjimą.

Tauragėje žaidi nuo 2017 metų, kokį įspūdį palieka tau šis klubas?

Ne šiaip sau jau ten grįžtu jau trečią sezoną iš eilės, nes klubo vadyba yra ne tik labai gera, bet ir labai rūpinasi žaidėjais ir niekada nepalieka bėdoje jei tau kas nors atsitinka. Tikrai negaliu pasakyti jokio blogo žodžio apie organizaciją. Taipogi mūsų fanai yra nuostabūs, nes kad ir kas nutiktų jie visada būna šalia ir palaiko mus.

Papasakok plačiau, kaip atrodo tavo dienos būnant Tauragėje?

Dažniausiai vakare po varžybų visa komanda važiuojame pavakarieniauti, tada važiuojame į viešbutį, susidedame daiktus ir įsijungiam kokį nors filmą. Ryte atsikėlę važiuojame į kavinę ,,Bistro“ nes ten labai skanūs pusryčiai, ypač omletas. Jei kada apsilankysite Tauragėje tikrai rekomenduoju nuvykti ten pavalgyti (šypsosi). Po pusryčių grįžtame į viešbutį ir ruošiamės varžyboms. Įprasta krepšininko dienotvarkė.

Šį sezoną prie komandos prisijungė ir kitas varėniškis Edvinas Lebeckas, kiek tame buvo tavo įtakos, kad jis atsidūrė šiame klube?

Su pačiu Edvinu neteko apie tai diskutuoti, bet jis yra manęs klausęs kaip Tauragėje. Žinoma atsakiau, kad „eik greičiau ir negalvok“, nes ten tave šiltai priims, taip ir atsitiko, jis Tauragėje (šypsosi).

Pats studijuoji Kauno kolegijoje, ar nesunku suderinti mokslus ir krepšinį skirtinguose miestuose?

Sezono metu teko ne tik studijuoti, bet ir dirbti. Žinoma, buvo nelengvą viską suderinti, tačiau kaip yra noro tai viskas yra įmanoma.

Kiek dažnai per sezoną grįždavai į gimtąją Varėną, ir ko čia labiausiai pasiilgsti?

Sezono metu apsilankymas Varėnoje man yra retenybė, maždaug vieną kartą per mėnesį. Varėnoje pasiilgstu labiausiai tai artimų žmonių ir ypač mamos maisto (šypsosi). Dar labai pasiilgstu ir visada noriu sugrįžęs žengti į krepšinio aikštelę Varėnoje, nes tai yra vienas didžiausių malonumų žaisti savo gimtame mieste.

Ir pabaigai.. Kokie netolimos ateities planai susiję su krepšiniu?

Planuoju krepšinį visą laiką laikyti prie savęs ir jo niekada neatsisakysiu, tačiau jį pasiliksiu kaip hobį, o karjeros sieksiu kitais keliais.