Laurynas Balkūnas džiaugiasi: likau Lietuvoje ir priėmiau geriausią sprendimą

Koronosvirusui sustabdžius gyvenimą, krepšinis taip pat sustojo. Lietuvos krepšinio lyga (LKL) tapo vieną iš pirmųjų lygų pasaulyje, kuri visiškai nutraukė šio sezono kovas, o tai reiškė, kad debiutinis Lauryno Balkūno sezonas Pasvalyje baigėsi keliais mėnesiais anksčiau.

Socialinių tinklų pakalba pasikalbėjome su L.Balkūnu, apie jo susidomėjimą krepšiniu, karjeros pradžią bei netikėtą šansą rungtyniauti aukščiausioje Lietuvos krepšinio lygoje.

Nuo kelių metų pradėjai domėtis krepšiniu ir kodėl krepšinis rankinio sostinėje Varėnoje?

Pradedant pokalbį, pirmiausiai noriu padėkoti krepšinio treneriui Ryčiui Amšiejui. Jei ne jis, vargu ar būčiau žaidęs krepšinį. Nes kaip ir minėjote, Varėna buvo rankinio sostinė. Tad nenuostabu, kad metus laiko taip pat žaidžiau rankinį (šypsosi). Tačiau, 2010 metais, R.Amšiejui įkūrus KK „Bites“ ir pakvietus vaikus į pirmąsias treniruotes, nebuvo net minties apie tolimesnį rankinio žaidimą, iškarto perėjau į mylimą sporto šaką. Treneris stengėsi mus motyvuoti, tad žaidėme moksleivių krepšinio lygoje (MKL) kur tapome B diviziono nugalėtojais.

Būdamas šešiolikos metų debiutavai regionų krepšinio lygoje (RKL). Šioje lygoje praleidai tris sezonus, kas labiausiai įsiminė ir kurioje vietoje jauteisi daugiausiai patobulėjęs, kaip žaidėjas?

Po kelių metų Varėnoje buvau pakviestas tęsti krepšinio žaidimą Alytaus „SRC“ komandoje, kuri tuo metu žaidė MKL aukščiausiame A divizione. 2017 metais su šia komanda tapome Lietuvos čempionais. Taip, nuo 16 metų žaidžiau ne tik moksleivių krepšinio lygoje (MKL), bet ir regionų krepšinio lygoje (RKL) už Alytaus SRC- „Dzūkija“ komandą. Pačių pirmųjų rungtynių kaip ir nepamenu, tačiau kas labiausiai įsiminė iš šios lygos, tai, kad 2017 metais Jurbarke vykusioje RKL žvaigždžių dienoje laimėjau slalomo konkursą. Tuo metu į finalą patekau iš sąrašo, kuriame buvo net 21 dalyvis. Ir kas dar yra smagu, kai dabar pagalvoji, kad tai buvo paskutinė slalomo rungtis, nes tolimesniais metais šios rungties jau nebebuvo. Tad likau kaip ir nenugalėtas (šypsosi).

Po trijų metų žaidimo Alytuje nusprendei kelti sparnus už Atlanto ir išvykai studijuoti ir žaisti krepšinio JAV. Papasakok, apie savo sprendimą ir metus praleistus krepšinio sostinėje, kas labiausiai įstrigo ir ar yra planų sugrįžti?

Turbūt ne paslaptis, kad kiekvieno jaunuolio svajonė yra studijuoti ir žaisti krepšinį Amerikoje. Kodėl buvo noras ten vykti? Dvi vasaras praleidau krepšinio stovykloje Los Andžele. Nors stovyklos trukdavo tik po 10 dienų, tačiau pamilti Ameriką laiko užteko, o tuo labiau ramiojo vandenyno krantus. Oras nuostabus, saulė, gamta, sportuoji paplūdimy.. Argi nenuostabu? Stovyklose mus lankė daug krepšinio agentų, tad gavęs keletą pasiūlymų, nedvejojau ir sutikau kitais metais (2018-2019 m.) išbandyti savo jėgas už Atlanto. Gyvenau Teksaso valstijoje, San Antonio mieste, per praleistus dešimt mėnesių teko išvažinėti, kartais ir paskraidyti JAV skersai ir išilgai.

Ar per metus praleistus JAV teko apsilankyti NBA arenoje. Papasakok, kokie buvo pirmieji įspūdžiai?

Amerikoje teko ne tik žaisti, bet ir stebėti NBA lygos komandų žaidimą. Lankiausi ne vienose rungtynėse, bet labiausiai įsiminė rungtynės, kurias stebėjau San Antonio miesto AT&T centro arenoje tarp
vietos „Spurs“ komandos ir Dalaso „Mavericks“. Kadangi abi komandos yra iš Teksaso valstijos, tai salėje tvyrojusi atmosfera buvo nereali. Aistruolių daug, plojimai, švilpimai, riksmai, na tikra NBA lyga (šypsosi).

2019 vasarą keliavai į turnyrą Kinijoje, po kurio gavai pasiūlymą atvykti į peržiūrą Pasvalyje. Būtų įdomu, kad papasakotum plačiau, kaip viskas įvyko, kas pastebėjo, kodėl ir pan.

Grįžęs iš JAV, dar spėjau sudalyvauti Varėnos rajono krepšinio lygos finalinėse kovose ir su KK „Bičių“ komanda tapome Varėnos raj. krepšinio lygos (VRKL) čempionais. Tai irgi geras jausmas (šypsosi). Po to liepos mėnesį išskridau į Kiniją, kur atstovavau Italijos krepšinio rinktinei. Dar būdamas Kinijoje sulaukiau pasiūlymo atvykti į Šiaulių komandos prieš sezonines atrankos treniruotes. Tačiau į jas nespėjau grįžti, todėl pasinaudojau kitu kvietimu ir atvykau Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ komandos treniruotes. Iš pradžių buvo mintys apie sugrįžimą į Ameriką, taip pat turėjau pasiūlymą žaisti Italijoje. Bet apsvarsčiau keletą variantų ir manau, kad pasirinkau tinkamiausią, likti Lietuvoje, tęsti studijas LSU ir tuo pačiu metu žaisti aukščiausioje Lietuvos krepšinio lygoje (LKL). 

Debiutas stipriausioje Lietuvos lygoje įvyko rugsėjo 25 d. prieš Kauno „Žalgirį“, ar pameni, kokie jausmai užplūdo, kai žengei ant Žalgirio arenos parketo?

Žaidėme jų arenoje, tad, natūralu, jaudulys darė savo. Taškų nepavyko pelnyti, nors progų ir turėjau (šypsosi).

Tą dieną pasižymėti nepavyko, tačiau pirmieji taškai debiutiniame LKL sezone įkrito prieš tą patį Žalgirį lapkričio 17 d. Kas tuo metu dėjosi galvoje?

Tuomet žaidėme namų arenoje, tad tokio jaudulio kaip pirmosiose rungtynėse jau nebebuvo. Stengiausi pasinaudoti trenerio duotu laiku, parodyti ką moku ir tai pasiteisino. Kiekvienam krepšininkui yra geras jausmas pelnyti taškus, o dar ir pirmuosius, prieš tokią komandą, kaip „Žalgiris“.


Pakalbėkime apie gyvenimą Pasvalyje. Kaip atrodydavo tavo diena, miestelyje, kuris yra mažesnis už gimtąją Varėną?

Kadangi čia atvykau ne pramogauti, tad dienos buvo panašios: pusryčiai, rytinė treniruotė, pietūs, laisvą laiką dienoje skyriau mokslams, o vakare dar 2 valandų treniruotė.  

Su kuriais komandos krepšininkais sutardavai geriausiai bei praleisdavai daugiausiai laiko?

Komandoje atmosfera buvo gera, tad sutardavau su visais komandos krepšininkais, o daugiausiai laiko praleisdavau su kitu jauniausiu komandos žaidėju Redu Venclovu.

Ir pabaigai.. Kokie netolimos ateities planai kitam sezonui ir kaip leidi dienas, kai visas pasaulis sustojęs dėl koronaviruso?

Kas buvo suplanuota, dabar jau viskas visiškai keičiasi. Virusas padarė savo. Sezonas baigtas kovo pradžioje, tad iki sekančio sezono starto dar pusę metų. Šiuo metu būnu Varėnoje pas tėvus, tad čia yra visos sąlygos sportuoti ir neprarasti fizinės formos. Tikiuosi, kad iki naujojo sezono pradžios karantinas jau bus atšauktas ir virusas suvaldytas. O kad taip ir būtų, raginu visus likti namuose ir saugoti savo ir kitų sveikatą.